6 Kasım 2012 Salı

Kutu,kutu pembe :))

Bu kutu Annemin birkaç yıl önce yurtdışı seyahatinden getirdiği karayağız birşeydi :) camı da dümdüz şeffaftı .Anneme gittiğimde camının kırıldığını gördüm çok sevindim :) çünkü artık yenilenmek için bir bahanesi vardı aldım kutuyu hemen atölyeye götürdüm bir güzel beyaza (sanırım 5 kez üstüste falan ) boyadım sonra zımpara ile alttaki koyulukları yer yer çıkarttım rölyef pasta ve stencil ile üzerindeki kabartmaları yaptım pembe boya ve eski bir kıl fırça ile üstünü süpürdüm cam kestirdim ona uygun ve cama peçete dekupaj yaptım çevresine ponpon fırça ile beyaz ponpon yaptım.Sprey vernik ile bir güzel vernikledim yeni takı kutum hazır :))Bu ufaklıkta marangoza yaptırdığım kulbunu da yapı marketten aldığım şirin mi şirin  shabby chic bişey oldu stamp ve dekupaj var bunda,artık nerde istersen kullan banyoda pamuk kutusu mutfakta poşet çay kutusu vs.vs. :))3 yorum:

meralhobiart dedi ki...

İkisi de harika olmuş ellerine sağlık Elmascım. İkinci kutu favorim söyliyeyim...

Antep Gelini (Elmas) dedi ki...

Elmascım, kutuya bayıldım. Özellikle kutunun ayaklarının ihtişamı bambaşka. Ama senin emeklerinle daha da güzel olmuş....

Mehtap Kaya dedi ki...

Elmas'cığım her iki kutuda çok güzel olmuş özellikle ilk kutudaki rölyef pasta çalışması muhteşem yine her zamanki gibi renk ve desen seçimlerinde çok hoş bayıldım,bayıldım ellerine sağlık.Sevgilerimle..

Yorum Gönder